Ҳудудлардаги муаммоларни ҳал этиш, жамоатчилик назоратини ўрнатишда депутатларнинг фаолияти муҳим аҳамият касб этади. Депутатларнинг жойларда маҳалла еттилиги ва аҳоли билан учрашувлари бу борадаги ишлар самарадорлигини оширишга хизмат қилмоқда.
Yurt boshimiz tomonidan 2026-yil ''Maxallani rivojlantirish va jamiyatni yuksaltirish yili'' deb e’lon kilingani maxalla tizimi vakillari uchun katta ishonch bildirilganidan dalolat!
13 ноябр 2025
Bugun Xalq deputatlari Kattaqo‘rg‘on shahar Kengashining navbatdagi 16 sessiyasi o‘tkazildi. Unda hokim o‘rinbosarlari, deputatlar, OAV vakillari hamda tegishli idora va tashkilotlarning mas’ullari ishtirok etdi.
27 октябр 2025
Shahrimizda tozalik va ozodalik oyligi uyushqoqlik bilan davom etmoqda. Oylik doirasida mahallalarda, ko‘cha bo‘ylari, ko‘p qavatli uylar atroflari, ijtimoiy soha obyektlarida obodonchilik ishlari amalga oshirilmoqda.
24 октябр 2025
Shahar hokimi Gavhar Alimova viloyat hamda shahar kengashi deputatlari va boshqa masʼullar hamrohligida Amir Temur mahallasidagi 30 - 34 ko‘p qavatli uylardagi aholi bilan suhbatlashmoqda.
09 сентябр 2025
Халқ депутатлари Каттақўрғон шаҳар кенгаши ҳузуридаги доимий комиссияларнинг муҳокама йиғилиши бўлиб ўтмоқда. Унда котибият мудири Н.Ҳакимов ҳамда комиссияларнинг раислари иштирок этмоқда.