Xalq deputatlari Jondor tumani Kengashi deputatlari faoliyatining eng muhim yo‘nalishlaridan biri bo‘lgan mahalla ichki koʻcha yoʻllari holatini yaxshilash bo‘lib, 23-Ko‘lyon saylov okrugidan saylangan deputat U.Ro‘ziyev tashabbuskorligida “Samonchuq” MFY Gulobod qishlog‘idagi “Bibi Maxsumayi pok” qabristoniga olib boruvchi ichki yo‘lni qumli ariq tuproqlaridan tozalash va shag‘allashtirish ishlari boshlab yuborildi. Tashabbuskor deputat U.Ro‘ziyev xomiylik yordamlari orqali mazkur ichki yo‘lda tozalash va tiklash ishlarini tez kunlarda tugatib, muborak ramazon oyida foydalanishga topshirish niyatida ekanligini bildirdi.
Xalq deputatlari Jondor tumani Kengashi deputatlari faoliyatining eng muhim yo‘nalishlaridan biri bo‘lgan mahalla ichki koʻcha yoʻllari holatini yaxshilash va ichki xo‘jaliklararo avtomobil yo‘llarini shag‘allashtirish holati bo‘lib, 13-Chorzona saylov okrugidan saylangan deputat Sh.Teshayev tomonidan “Chorzona” MFY Chorzona qishlog‘i ichki yo‘llarini shag‘allashtirish ishlari o‘rganildi. O‘rganish davomida amalga oshirilgan ishlar bilan bir qatorda faoliyatdagi xato va kamchiliklar tanqidiy tahlil qilinib, joriy yilda tasdiqlangan dastur orqali amalga oshirilishi kutilayotgan loyihalar (yo‘l qurilishi ishlari) yuzasidan deputat o‘z tavsiyalarini berdi.
Xalq deputatlari Jondor tumani Kengashiing 1-Tinchlik saylov okrugidan saylangan deputati I.Xolov, deputatlar faoliyaning eng muhim yo‘nalishlaridan biri bo‘lgan “mahalla ichki koʻcha yoʻllari holati”ni joyida borib o‘rganib, tumani markazidagi 80V140 aylanma halqa yo‘lining Zarafshon ko‘chasi bo‘ylab ta’mirtalab holga kelib qolganligi, avtomobil yo‘lining harakat xavfsizligini ta’minlash maqsadida mazkur yo‘lni joriy ta’mirga muhtojligi yuzasidan 2026-yil 21-yanvarda Jondor tumani yo‘llardan foydalanish korxonasi davlat muassasasi direktori M.Hamroyev nomiga 5-ds-275-26-sonli deputat so‘rovi yuborilgan edi.
Xalq deputatlari Jondor tumani Kengashi 12-Mustaqillik saylov okrugidan saylangan deputat J.Xudoyevga “Mustaqillik” MFY Arabxona qishlog‘ida yashovchi 1981 yilda tug‘ilgan fuqaro Jalol Homitov murojaat qilib, uzoq yildan buyon 1-guruh nogironi ekanligi, oilaviy ijtimoiy iqtisodiy ahvoli yomonligi, elektron nogironlik aravachasi olish istagi borligini bayon qilib, amaliy yordam so‘rab murojaat qilgan edi.
Xalq deputatlari Jondor tumani Kengashi deputatlari faoliyatining eng muhim yo‘nalishlaridan biri bo‘lgan mahalla chiqindilarni o‘z vaqtida olib chiqish holati yuzasidan, 17-Dovud saylov okrugidan saylangan deputat Sh.Boboyev tomonidan “Dovud” MFY dagi 14-umumiy o‘rta ta’limi maktabi faoliyati o‘rganildi.
Xalq deputatlari Jondor tumani Kengashi deputatlari faoliyatining eng muhim yo‘nalishlaridan bir bo‘lgan mahalla xotin-qizlar faoli tomonidan amalga oshirilgan ishlar samaradorligi holati bo‘lib, 5-Oydin saylov okrugidan saylangan deputat O.Muzaffarova tomonidan “Jamiya” MFY xotin-qizlar faoli R.Ergashevaning mehnat faoliyati o‘rganildi.