Korrupsiyaga qarshi kurashish tizimini yanada takomillashtirish, to'y-hasham, maraka va ma'rosimlarda ortiqcha isrofgarchilikka yo'l qo'ymaslik har birimizning oliy maqsadimizdir!
O'zbekiston Respublikasi Prezidentining 2025-yil 21-apreldagi "Korrupsiyaga qarshi kurashish tizimini yanada takomillashtirish bo‘yicha belgilangan ustuvor vazifalar ijrosini samarali tashkil etishga doir chora-tadbirlarlar to'g'risida"gi PF-71-sonli farmoni ijrosini aholi o‘rtasida keng targ'ibot qilish yuzasidan xalq deputatlari Toyloq tumani Kengashiga 9-Katta Toyloq saylov okrugidagidan saylangan deputat Dilafruz Ulug'boyeva tomonidan saylov okrugida targ'ibot ishlari olib borilmoqda. Targ'ibot jarayonlaridan ko'zlangan asosiy maqsad jamiyatimizdagi Korrupsiyaviy omillarni to'liq bertaraf etish, to'y-hashamlarda maromiylik qoidalariga to'liq rioya qilgan holda aholi yashash sharoitlarining iqtisodiy jihatdan yo'qori bosqichga olib chiqishdir.