imgXalq deputatlari Jalaquduq tuman Kengashining Korrupsiyaga qarshi kurashish va xavfsizlik masalalari bo`yicha doimiy komissiya raisi o`rinbosari, 20-Oyim saylov okrugi deputati B.Bazarova hamda Mahalliy byudjet, tadbirkorlikni rivojlantirish va iqtisodiy islohotlar masalalari bo`yicha doimiy komissiya raisi, 10-Yangisor saylov okrugi deputati E.Qurbonovlar tashabbusi bilan fuqarolar uchun huquqiy qabul tashkil etildi.
imgXalq deputatlari Jalaquduq tuman Kengashi deputatlari A.Qurbonov, E.Qurbonov, I.Juraevlar, tuman tadbirkor ayollar uyushmasi raisi M. Aripova, “Kapa” MFY otin oyisi K. Tojiboevalar hamda “Qashqar” MFY raisi va mahalla faol ayoli ishtirokida Qashqar mahallasida yashovchi fuqaroning oilaviy ajrim bo`yicha murojaati atroflicha o`rganildi.
imgFavqulodda vaziyatlarda aholining to`g`ri harakatlari mavzusida muhim targ`ibot-tashviqot tadbiri o`tkazildi. Mazkur tadbir aholi xavfsizligini ta`minlash, jamiyat barqarorligi va fuqarolarning hayotiy manfaatlarini himoya qilishga qaratilgan davlat siyosatining amaliy ifodasi sifatida tashkil etildi.
imgXalq deputatlari Jalaquduq tuman Kengashi deputatlari tashabbusi bilan tashkil etilgan “Ogoh bo`ling, firibgar!” aksiyasi doirasida 2-son politexnikum talabalari ishtirokida ma`rifiy tadbir bo`lib o`tdi.