Xalq deputatlari Jalaquduq tuman Kengashining Korrupsiyaga qarshi kurashish va xavfsizlik masalalari bo`yicha doimiy komissiya raisi o`rinbosari, 20-Oyim saylov okrugi deputati B.Bazarova hamda Mahalliy byudjet, tadbirkorlikni rivojlantirish va iqtisodiy islohotlar masalalari bo`yicha doimiy komissiya raisi, 10-Yangisor saylov okrugi deputati E.Qurbonovlar tashabbusi bilan fuqarolar uchun huquqiy qabul tashkil etildi.
Xalq deputatlari Jalaquduq tuman Kengashi deputatlari A.Qurbonov, E.Qurbonov, I.Juraevlar, tuman tadbirkor ayollar uyushmasi raisi M. Aripova, “Kapa” MFY otin oyisi K. Tojiboevalar hamda “Qashqar” MFY raisi va mahalla faol ayoli ishtirokida Qashqar mahallasida yashovchi fuqaroning oilaviy ajrim bo`yicha murojaati atroflicha o`rganildi.
Favqulodda vaziyatlarda aholining to`g`ri harakatlari mavzusida muhim targ`ibot-tashviqot tadbiri o`tkazildi. Mazkur tadbir aholi xavfsizligini ta`minlash, jamiyat barqarorligi va fuqarolarning hayotiy manfaatlarini himoya qilishga qaratilgan davlat siyosatining amaliy ifodasi sifatida tashkil etildi.
Xalq deputatlari Jalaquduq tuman Kengashi deputatlari tashabbusi bilan tashkil etilgan “Ogoh bo`ling, firibgar!” aksiyasi doirasida 2-son politexnikum talabalari ishtirokida ma`rifiy tadbir bo`lib o`tdi.
Xalq manfaatlarini ta`minlash, hududlarni kompleks rivojlantirish va aholi turmush farovonligini yuksaltirishga qaratilgan islohotlar doirasida Xalq deputatlari Jalaquduq tuman Kengashi deputati Ergashvoy Qurbonov o`z saylov okrugida joylashgan “Yangisor” mahalla fuqarolar yig`ini aholisi bilan ochiq muloqot o`tkazdi.
Aholi farovonligini oshirish, xotin-qizlarni qo`llab-quvvatlash va mahallalarda ijtimoiy faollikni kuchaytirish davlat siyosatining ustuvor yo`nalishlaridan biri sifatida izchil amalga oshirilmoqda.
Jalaquduq tumanida aholining huquqiy ongi va siyosiy madaniyatini yuksaltirish, fuqarolarni turli xil firibgarlik holatlaridan ogoh etishga qaratilgan “Ogoh bo`ling, firibgar!” aksiyasi izchil davom etmoqda. Mazkur tadbirda Xalq deputatlari Jalaquduq tuman Kengashi deputati B.Bazarova faol ishtirok etdi.
Jalaquduq tuman Kengashi deputati M. Turg`unova fuqarolarni qabul qilish kuni munosabati bilan Ittifoq MFYda navbatdagi qabulni o`tkazdi. Qabul MFY raisi M.Sherg`ozieva xabardorligida va tasdiqlangan qabul jadvali asosida tashkil etildi. Unda mahalla aholisi o`zlarini qiziqtirgan masalalar, muammo va takliflar bilan ishtirok etdilar.
Xalq deputalari Jalaquduq tuman Kengashi kotitbiyati mudiri I.Juraev, tuman Kengashining "Korrupsiyaga qarshi kurashish va havfsizlik masalalari bo`yicha doimiy komissiya"si raisi o`rinbosari Bozorova Barnoxonlar tumanda faoliyat ko`rsatayotgan "MADAD" nodavlat notijorat tashkiloti boshlig`i To`lqinova Moxlaroy Zoxidjon qizi va tuman Adliya bo`limi boshlig`i Yusupov Shuxratbeklar bilan hamkorlikda olib borayotgan ishlarini sarhisob qildilar.