imgBugungi sessiyada Xalq deputatlari Ishtixon tuman Kengashining Reglament va deputatlik odob-axloqi masalalari bo‘yicha doimiy komissiyasining 2025-yil davomida amalga oshirgan ishlari to‘g‘risidagi axboroti eshitildi.
imgBugungi sessiyada Xalq deputatlari Ishtixon tuman Kengashining Agrar, suv xo‘jaligi va ekologiya masalalari bo‘yicha doimiy komissiyasining 2025-yil davomida amalga oshirgan ishlari to‘g‘risidagi axboroti eshitildi.
imgBugungi sessiyada Xalq deputatlari Ishtixon tuman Kengashining Ijtimoiy soha, yoshlar siyosati, madaniyat va sport masalalari bo‘yicha doimiy komissiyasining 2025-yil davomida amalga oshirgan ishlari to‘g‘risidagi axboroti eshitildi.
imgBugun bo‘lib o‘tgan sessiyada Xalq deputatlari Ishtixon tuman Kengashining Korrupsiyaga qarshi kurashish va xavfsizlik masalalari bo‘yicha doimiy komissiyasining 2025-yil davomida amalga oshirgan ishlari to‘g‘risidagi axboroti eshitildi.
imgBugungi sessiyada Xalq deputatlari Ishtixon tuman Kengashining Mahalliy budjet, tadbirkorlikni rivojlantirish va iqtisodiy islohotlar masalalari bo‘yicha doimiy komissiyasining 2025-yil davomida amalga oshirgan ishlari to‘g‘risidagi axboroti eshitildi.
img📌 2026-yil 1-yanvar holatiga Ishtixon tumani mahalliy byudjeti erkin qoldiq mablag‘lari hisobidan 1 878 000 000 so‘m Fuqarolar tashabbusi jamg‘armasiga yo‘naltirildi.
imgBugungi sessiyada Ishtixon tumani Iqtisodiyot va moliya bo‘limi boshlig‘i o‘rinbosari S.Ibragimov tomonidan 2025-yil davomida tuman mahalliy budjetining daromadlar va xarajatlar ijrosi to‘g‘risidagi hisobot taqdim etildi.
img📌 2025-2026 yillarda Ishtixon tumani hududida Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining PQ-298 va PQ-49 qarorlarining ijrosini ta’minlash bo‘yicha amalga oshirilgan chora-tadbirlar yuzasidan Ishtixon tumani hokimining birinchi o‘rinbosari Q. Nuriddinov hisobot berdi.
img📌 Xalq deputatlari Ishtixon tumani Kengashining 19-sessiyasida 2026-yilda tumanni ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirish dasturi ko‘rib chiqildi.
imgSessiya kun tartibiga kiritilgan masalalar yuzasidan mas’ullar axborot bermoqda, deputatlar tomonidan muhokamalar olib borilmoqda hamda tegishli qarorlar qabul qilinishi rejalashtirilgan. Sessiya jarayonlari ochiq va shaffof tarzda davom etmoqda.