G'ozg'on shahar Adolat sotsial demokratik partiyasi kengash raisi "Adolat" ko'krak nishoni bilan taqdirlandi
Xalq deputatlari 4-Shifokorlar saylov okrugidan saylangan deputat Sharipov Odiljon Shafiyevich "Guliston" MFY hududidagi "Buloqi nav" bulog‘idagi holat bilan tanishdi.
1-Obro`y saylov okrugi deputati Ergashova Mo`taram Sadullayevna saylovchilar bilan uchrushuvda.
XALQ DEPUTATLARI G‘OZG‘ON SHAHAR KENGASHINING NAVBATDAGI UCHINCHI SESSIYASI BO‘LIB O‘TDI
O'zbekiston Respublikasi Xalq demokratik partiyasi markaziy Kengash a'zosi O.Iminov hamda Xalq deputatlari Jarqo'rg'on tumani Kengashi deputatlari A.Samanov va Ch.Yusupovlar O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati Kengashining 2025-yil 14-yanvardagi KQ-35-V-sonli qarori ijrosi hamda Jarqo'rg'on tumanini ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirish borasida olib borilayotgan ishlar, erishilgan natijalar bilan tanishib nazorat-tahlil tadbirlarini olib bordi.
Prezidentimizning Surxondaryo viloyatini ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirish borasida qabul qilingan qarorida investitsiya, eksport va sanoat sohalarida berilgan vazifalar ijrosini ta’minlash maqsadida kelgusi yilda tumanda ishga tushirilishi lozim bo‘lgan loyihalar, xorijiy va mahalliy investitsiyalarni jalb qilish, eksport ko‘rsatkichlarini oshirish ishlari hamda tumandagi "Yangi O'zbekiston" massivida olib borilyotgan qurilish ishlari va Jarqo'rg'on tumani "Zang kanalida kinetik turbinali mikro ges" ning qurilish loyihalari bajarilishi bilan tanishib, deputatlik nazorat tadbirlarini olib bordi.