G'ozg'on shahar Adolat sotsial demokratik partiyasi kengash raisi "Adolat" ko'krak nishoni bilan taqdirlandi
Xalq deputatlari 4-Shifokorlar saylov okrugidan saylangan deputat Sharipov Odiljon Shafiyevich "Guliston" MFY hududidagi "Buloqi nav" bulog‘idagi holat bilan tanishdi.
1-Obro`y saylov okrugi deputati Ergashova Mo`taram Sadullayevna saylovchilar bilan uchrushuvda.
XALQ DEPUTATLARI G‘OZG‘ON SHAHAR KENGASHINING NAVBATDAGI UCHINCHI SESSIYASI BO‘LIB O‘TDI
O‘zLiDeP a’zolari uchun “Yangiariq”da bepul tibbiy ko‘rik o‘tkazildi.
Aholi salomatligini saqlash, kasalliklarni erta aniqlash maqsadida Termiz tuman tibbiyot birlashmasiga qarashli “Yangiariq” shifoxonasida O‘zLiDeP Termiz tuman Kengashi deputati Gavhar Bahromova hamda partiyaning Surxondaryo viloyati Kengashi “Ayollar qanoti” tashabbusi bilan tibbiy ko‘rik tashkil etildi.
“O‘zLiDeP onkologik kasalliklarga qarshi!” aksiyasi doirasida o‘tkazilgan chuqurlashtirilgan bepul tibbiy ko‘rikda hududdagi 200 nafardan ortiq xotin-qizlar ishtirok etdi. Unda ginekolog, terapevt, otoloringolog, kardiolog, onkolog kabi shifokor-mutaxassislar xotin-qizlarni ko‘rikdan o‘tkazdi.
Shuningdek, UZD hamda laboratoriya tekshiruvlaridan ham o‘tkazilib, aniqlangan kasalliklar bo‘yicha mutaxassislar tomonidan zarur tavsiyalar berildi.