1-Obro`y saylov okrugi deputati Ergashova Mo`taram Sadullayevna saylovchilar bilan uchrushuvda.
XALQ DEPUTATLARI G‘OZG‘ON SHAHAR KENGASHINING NAVBATDAGI UCHINCHI SESSIYASI BO‘LIB O‘TDI
Xalq deputatlari Jarqo'rg'on tumani Kengashiga 24-"Kunchiqish" saylov okrugidan saylangan deputat F.Qurbonova tomonidan tumandagi "Kunchiqish" mahallasida saylovchilar bilan uchrashuv olib bordi.
Uchrashuv davomida "Kunchiqish" mahallasi "Hamjihatlik " Ko'chasida yashovchi fuqoro Alimova Hosiyat deputatga murojaat bilan chiqdi. Murojaat joyida o'rganilib mahalla faoli hamda mahalladagi hokim yordamchisi bilan yashash joyiga borganda haqiqatdan ham ijtimoiy himoyaga muhtoj ekanligi sababli, ijtimoiy-himoyaga muhtoj oilalalar ro'yxatiga kirgizildi hamda kelgusida uy-joyini ta'mirlash uchun imtiyozli kreditlar ajratilishi belgilanib, deputat nazoratiga olindi.
Shuningdek mahallalardagi muammolarni hal etishda xalq deputatlari mahalliy Kengashlari deputatlari va "Mahalla yettiligi"ning o‘zaro hamkorligini yo‘lga qo‘yish sxemasi va ularning o‘zaro hamkorlik yo‘nalishlari belgilanganligini ta'kidlab o'tdi.