Baxmal tumanidagi 2-son politexnikumida 2025-yil 1-aprel kuni jinoyatchilik va huquqbuzarliklarning oldini olish, kiberjinoyat va kiberxavfsizlik, giyohvandlik va psixotrop moddalarga qarshi kurashish, shuningdek, davomat hamda tartib-intizom masalalariga bag‘ishlangan tadbir bo‘lib o‘tdi.
Baxmal tumanidagi 2-son politexnikumida 2025-yil 1-aprel kuni jinoyatchilik va huquqbuzarliklarning oldini olish, kiberjinoyat va kiberxavfsizlik, giyohvandlik va psixotrop moddalarga qarshi kurashish, shuningdek, davomat hamda tartib-intizom masalalariga bag‘ishlangan tadbir bo‘lib o‘tdi.Tadbirda kiberxavfsizlik bo‘yicha mutaxassis Sh. Baxrinov, "Fidokor" MFY raisi hamda Xalq deputatlari tuman Kengashiga “16-Fidokor” saylov okrugidan saylangan deputat N.Norqulov hamda profilaktika inspektori Sh. Pirnazarovlar ma'ruza qildilar. Unda 13 nafar pedagog xodim va 170 nafar o‘quvchi yoshlar ishtirok etd