Xalq deputatlari Dehqonobod tuman Kengashiga 12-Duob saylov okrugidan saylangan deputat Baratov Bahriddin Mo‘minovich tomonidan Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2026-yil 5-fevraldagi “2026-yilda hududlarni yangicha yondashuvlar asosida rivojlantirish orqali aholi daromadini oshirish, barqaror ish o‘rinlarini yaratish hamda kambag‘allikni qisqartirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida”gi PQ-49-sonli qarori qabul qilinganligi bo‘yicha Terakli MFYda yashovchi mahalla faollari bilan uchrashuv o‘tkazdi.
Xalq deputatlari Dehqonobod tumani Kengashi deputati, Kengash raisi Salimova Zebiniso “Bo'ston va Oydin yo'li” mahallasida bo‘lib, aholi bilan yuzma-yuz muloqot qildi hamda fuqarolarning muammo va takliflarini tingladi.
Dehqonobod tumanida 2026-yil davomida uch marotaba xalq deputatlari tuman Kegashining sessiyalari bo‘lib o‘tdi.
Bugun Dehqonobod tumanida Xalq deputatlari tuman Kengashining VII-chaqiriq 21-sessiyasi bo‘lib o‘tdi. Unda tumanni ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirish, qonun ustuvorligini ta’minlash hamda aholi xavfsizligi va farovonligini oshirishga qaratilgan dolzarb masalalar atroflicha muhokama qilindi.
Dehqonobod tumani hokimi, xalq deputatlari Dehqonobod tuman Kengashiga 13-Oybek saylov okrugidan saylangan deputat Sherzod Shokirov tomonidan Oybek va Oqqishloq mahallalarida o‘tkazilgan ochiq muloqotlar davomida fuqarolar tomonidan bildirilgan muammo va takliflar joyiga chiqib, atroflicha o‘rganildi. Jarayonda hududdagi qator ijtimoiy obyektlar, jumladan, ta’lim muassasalari faoliyati ham ko‘zdan kechirilib, mavjud sharoitlar va ularning bugungi holatiga alohida e’tibor qaratildi.
O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati mahalliy vakillik organlari faoliyatini kuchaytirishga ko‘maklashuvchi komissiyasining mazkur qarori ijrosini ta’minlash maqsadida
Dehqonobod tumanida Beliboyli mahallasining aholisi uchun muhim bo‘lgan yo‘l infratuzilmasini yaxshilash borasida ezgu tashabbus amalga oshirildi. Beliboyli mahallasining Tilla tepa qishlog‘ida deputat hamda nuroniylar tashabbusi bilan sel-suv oqibatida shikastlangan ko‘prik ta’mirlandi.