Deputat va saylovchilar uchrashuvi
Joriy yilning 17-iyul kuni Xalq deputatlari Parkent tumani Kengashiga 17-Bo`rsiliq saylov okrugidan saylangan deputat Muxitdinov Xusnitdin Muxitdinovich o`zi saylangan okrugidagi “Navro`z”, “Samarobod”, “Qo`shshukr” mahallalaridagi saylovchilar bilan uchrashuv o‘tkazdi. Uchrashuvda deputat X.Muxitdinov 2025-yilning 2-choragi davomida o‘z faoliyati yuzasidan saylovchilarga axborot berib o`tdi. Deputat tomonidan uchrashuvda ishtirok etayotgan fuqarolarga davlatimiz tomonidan inson manfaati va xalqimiz farovonligi yo‘lida qabul qilinayotgan Qonun hujjatlari, Prezident Farmon va Qarorlari, Oliy Majlis Senati Qarorlari va hujjatlarining mazmun-mohiyati, maqsad va vazifalari to‘g‘risida atroflicha tushuntirish berildi. Shundan so`ng fuqarolar o`zlarining muammolari yuzasidan savollar, taklif va fikr muloxazalarini bildirdilar.Tadbir yakunida MFY yettiligi bilan fuqarolarning yechimini kutayotgan muammolari bo`yicha zarur chora-tadbirlar rejasi belgilab olindi.