DEPUTAT VA MAHALLA HAMKORLIGI
📌 Xalq deputatlari tuman Kengashi deputati Bobojonov Ulug‘bek Raximovich Senatning 2025-yil 14-yanvardagi “Hududlarni rivojlantirish hamda aholi muammolarini hal etishda mahalliy Kengashlar deputatlari va senatorlarning "mahalla yettiligi" bilan oʻzaro hamkorligini yanada kuchaytirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida”gi KQ-35-V-sonli qarori asosida O‘zbekiston mahalla fuqarolar yig‘inining bilan uchrashdi.
🌀Uchrashuv jarayonida deputatlar mahalla yettiligi – rais, xotin-qizlar faoli, yoshlar yetakchisi, profilaktika inspektori, soliqchi va hokim yordamchisining hududdagi aholi muammolarini hal etish, bandlikni ta’minlash, ijtimoiy himoya va huquqbuzarliklarning oldini olish borasidagi hamkorlikdagi ishlari, erishilgan natijalari va mavjud muammolari yuzasidan ma’lumot oldilar hamda kelgusidagi vazifalar belgilab olindi.