Aholi murojaatlari – deputat nazoratida
Aholi muammolarini o‘rganish va ularni hal etishda deputatning joylarga chiqib, fuqarolar bilan bevosita muloqot qilishi muhim ahamiyatga ega. Shu maqsadda, xalq deputatlari Pastdarg‘om tuman Kengash deputati H.Sulaymonova "Gumbaz" mahallasiga tashrif buyurib, aholi murojaatlarini o‘rgandi, ularni tingladi va har bir masala bo‘yicha tegishli chora-tadbirlar belgilab oldi.
Murojaatlarda kommunal xizmatlar, infratuzilma, ijtimoiy yordam, ish o‘rinlari va bozor sharoiti kabi yo‘nalishlar bo‘yicha masalalar ko‘tarildi. Deputat tomonidan mas’ul tashkilotlarga zarur topshiriqlar berildi va murojaatlarning ijrosi bo‘yicha nazorat o‘rnatildi.
Aholi bilan ochiq muloqot – muammolarni o‘z vaqtida hal qilish, huquq va manfaatlarni himoya qilishning eng samarali yo‘lidir. Deputat aholi murojaatlarini doimiy nazoratda ushlab, amaldagi ishlar bilan javob beradi.