Viloyat Kengashi deputati Mizrob Tashov saylovchilar bilan uchrashdi
🤔50-Do‘stlik saylov okrugidan Xalq deputatlari viloyat Kengashiga saylangan deputat Mizrob Tashov hamda mutassaddilar Samarqand tumanidagi Yuqori Qaynama, Quyi Qaynama va Zaxlik mahallalari yettiliklari, faollari va nuroniylari bilan uchrashdi.
🔂Uchrashuvda aholi tomonidan ko‘tarilgan qator muammoli masalalar deputat diqqatiga havola qilindi. Jumladan, ichki yo‘llarni ta’mirlash va elektr energiyasiga oid muammolar, shuningdek eskirib qolgan simyog‘ochlarni yangilash zarurati hamda mahallada joylashgan oilaviy poliklinikaga 1 ta tez yordam mashinasi kerak bo‘yicha murojaatlar bildirildi.
⭐️Mizrob Tashov barcha masalalarni batafsil o‘rganib, ularni o‘z deputatlik nazoratiga olishini ma’lum qildi. Xususan, Zaxlik mahallasidagi sport zal faoliyati bilan tanishar ekan, uni qayta ta’mirlash va zamonaviy sharoitlarga moslashtirish bo‘yicha o‘z takliflarini bildirdi.
✅ Uchrashuv davomida bildirilgan muammolarning har biri bo‘yicha amaliy choralar ko‘rish va aholi farovonligini oshirish maqsadida mutasaddi idoralar bilan hamkorlikda ish olib borilishi qayd etildi.