Давлатимиз раҳбари томонидан жорий йилнинг 19 март куни ўтказилган йиғилишда мамлакатимиз ёшларини кенг тафаккурли, билимли ва баркамол қилиб тарбиялаш, маънавиятини юксалтириш, аҳоли, айниқса, ёшлар ўртасида китобхонликни кенг тарғиботи юзасидан
Давлатимиз раҳбари томонидан жорий йилнинг 19 март куни ўтказилган йиғилишда мамлакатимиз ёшларини кенг тафаккурли, билимли ва баркамол қилиб тарбиялаш, маънавиятини юксалтириш, аҳоли, айниқса, ёшлар ўртасида китобхонликни кенг тарғиб қилиш бўйича долзарб вазифалар белгиланган эди, мазкур вазифаларни амалга оширишда муносиб ҳисса қўшиш, таълим муассасаларида китоб фондини бойитишга кўмаклашиш мақсадида туман Кенгаши депутати Рахимахон Сулаймонова томонидан умумтаълим мактабининг фаол ўқитувчиларига ва аъло бахо ва наъмунали хулқ билан ўқув йилини тамомлаётган ўқувчиларга эсдалик совғалар ва турли хил бадиий адабиётлар билан тақдирлади.