Халқ депутатлари Бўстон туман Кенгаши депутати М.Тўйчиева "Бўстон" МФЙ худудида "Яшил макон" умуммиллий лойихасида кўчат экиш ишларида қатнашди
Президентимизнинг 2021 йил 30 декабрдаги тегишли фармони билан мамлакат миқёсида дарахтзорларни кўпайтиришга оид «Яшил макон» умуммиллий лойиҳаси амалга оширилмоқда.
Халқ депутатлари Бўстон туман Кенгаши депутати М.Тўйчиева "Бўстон "МФЙ худудида "Яшил макон" умуммиллий лойихасида кўчат экиш ишларида қатнашди
«Оналар – яшил макон учун!» акцияси бундан буён туманимизнинг барча маҳалларида амалга оширилади ва акцияда иштирок этувчи аёллар ўз саъй-ҳаракатлари билан яшаётган ҳудудларини яшил маконга айлантиришга муносиб ҳисса қўшадилар. Ўз маҳаллалари ва хонадонларига манзарали ва мевали дарахтлар кўчатларини экиб, шифобахш гиёҳлар етиштириб, ўзларини иш билан банд қиладилар.