“Инсон қадри учун” шиори остида Андижон вилоят шаҳар, туман депутатлари ўртасида ўтказилган “Ўзбекистон Халқ Демократик Партиясининг энг фаол депутати” кўрик-танлови нинг вилоят босқичида халқ депутатлари Бўстон туман Кенгаши депутати Манзурахон Саримсақова фахрли II-ўринни эгаллади.
Ўзбекистон ХДП Андижон вилоят Кенгаши томонидан “Ўзбекистон ХДПнинг энг фаол депутати” кўрик танловининг вилоят босқичи бўлиб ўтди. 2022-2026 йилларга мўлжалланган Янги Ўзбекистоннинг Тараққиёт стратегиясини “Инсонга эътибор ва сифатли таълимйилида амалга оширишга оид Давлат дастурининг партия сайловолди дастурига тааллуқли бандлари ижросини таъминлашда маҳалий Кенгашлардаги депутатлик гуруҳлари иш самарадорлигини ошириш, партиянинг сайловолди дастури ижросини таъминлашда барча даражадаги депутатлик корпуси салохиятидан фойдаланиш мақсадида ташкил этилган танлов
“Инсон қадри учун” шиори остида ўтказилди.