Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2022 йил 25-июль кунги "Ўзбекистон Республикаси ахолисини ижтимоий химоя қилиш стратегиясини тасдиқлаш тўғрисида"ги фармонини ижросини таъминлаш
Халқ депутатлари Бўстон туман Кенгаши раиси, туман хокими Санобархон Носирова хамда Таълим, соғлиқни сақлаш, маданият, спорт ва ижтимоий масалалр доимий комиссияси раиси Матлубахон Тўйчиевалар томонидан Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2022 йил 25-июль кунги "Ўзбекистон Республикаси ахолисини ижтимоий химоя қилиш стратегиясини тасдиқлаш тўғрисида"ги фармонини ижросини таъминлаш мақсадида тумандаги ногиронлиги бор фуқаролар хамда кўзи ожиз фуқароларни туман хокимлигида қабули ташкил этилди.Қабулган келган хар бир имконияти чекланган фуқаролар ва уларни оила аъзоларини муаммолари мутасадди ташкилот рахбарлари тамонидан ўз жойида ижроси таъминланда. Масалан биргина мисол "Мехнатобод" МФЙ да истиқомат қилувчи имкониятлари чекланган фуқаро Матқулов Бунёдбекнинг мурожаатига кўра моторли арра, аёлига тикув машинаси, унинг фарзанди учун велосипед ҳамда мактаб формалари хамда чуқурлаштирирлган №48-ДИМИ га ўқишини дамом эттириши учун ўтказилади. Ана шундай эътибор хар бир қабулга келган фуқароларга кўрсатилди. Шунингдек, гапириш имконияти чекланган бир гурух ёш йигитларга футбол ўйини учун спорт анжомлари совға сифатида берилди ва уларни машғулот ўтиши учун замонавий спорт майдони ажратилиб берилди.