Халқ депутатлари вилоят Кенгаши раиси Ш. Абдурахмановнинг хокимлик соатида берган топшириғига асосан, Бўстон туман Кенгашлари депутати ўз сайлов округи худудидаги махалла ишчи гурухи таркибида оилаларни ижтимоий ҳолатини ўрганиш, камчилик ва муаммоларини бартараф этиш ва хатловдан ўтказиш ишларида фаол иштирок этмоқдалар
Халқ депутатлари Бўстон туман Кенгаши депутати Рахимахон Сулаймонова томонидан ўз сайлов округи бўлган "Давлатобод" МФЙда ижтимоий ҳимояга муҳтож, оғир ижтимоий вазиятга тушиб қолган аҳолини муаммоларини ўрганиш ва улар ҳолидан хабар олиш мақсадида “Уйма-уй” лойиҳаси асосида маҳалла фукаролар йиғини раиси иштирокида хар бир хонадонларда бўлиб, ахоли муаммоларини ўрганмоқда. Ўрганиш жараёнида ушбу махалладаги Россия давлатидан ишлаб қайтган Абдурахмонова Ёқутхон, Дехқонова Наргизахонлар "Антекс" текстил корхонасига, Мўминова Гулчирой "Бўз хосилдори" ф/х га ишга жойлаштирилди, Тўйчиева Нафисахон чеварчилик қилиши учун №16-Умумтаълим мактабидан хона ажратилиб берилди ва иш ўрни яратилди. Шунингдек, Мўминова Фотимахон ва Мўминов Шухратбеклар оиласида ўзаро жанжал бўлгани сабабли, улар яраштирилди. Моддий ёрдамга мухтож Султонова Розияхон, Исақова Холисхонлар "Саховат ва кўмак" жамғармасидан моддий ёрдам олиши учун депутат хулосаси берилди.