"Аёллар билан юзма-юз" лойихаси асосида 14-умумтаълим мактабида "Фарзанд тарбиясида оналар маъсулияти" мавзусида давра сухбати ташкил этилди.
Халк депутатлари Бустон туман Кенгашининг декабр ойи учун мўлжалланган медиа-режасига асосан депутати Дилфузахон Ахмедова ташаббуси билан "Аёллар билан юзма-юз" лойихаси асосида 14-умумтаълим мактабида "Фарзанд тарбиясида оналар маъсулияти" мавзусида давра сухбати ташкил этилди. Давра сухбатида туман Кенгаши депутати Д.Ахмедова сўз олиб "Фарзанд – инсонга берилган бебаҳо неъматлардан бири. Бола соф фитратда дунёга келади, унинг қандай вояга етиши ва қандай инсон бўлиши кўп жиҳатдан ота-она тарбиясига боғлиқ. Агар мураббий ёки ота-она фарзандига бир лаҳза эътиборсиз бўлса, фарзандлар тарбияси бузилиб кетади. Расули акрам соллалоҳу алайҳи васаллам марҳамат қилганларки, ҳар бир туғиладиган бола фитратда туғилади, яъни ҳар бир чақалоқ покиза бўлади, у оқ қоғоз каби оналарни фарзанд тарбиясидаги маъсулияти хакида тушунчалар берди.