Халқ депутатлари Бўстон туман Кенгашининг 2023 йил декабрь ойига мўлжалланган "Медиа-режа"сига мувофиқ Ўзбекистон ХДП Бўстон туман кенгаши, туман ИИБ ҳамда маънавият - тарғибот маркази хамкорлигида тумандаги Мактабгача ва мактаб таълими бўлими тасарруфидаги 9-мактабгача таълим ташкилотида Ўзбекистон Республикаси Конституцияси қабул қилинган кун муносабати билан "Конституция-халқчил давлат, баркарор тараққиёт ва фаровон ҳаёт асоси" деб номланган тадбир ташкил этилди.
Халқ депутатлари Бўстон туман Кенгашининг 2023 йил декабрь ойига мўлжалланган "Медиа-режа"сига мувофиқ Ўзбекистон ХДП Бўстон туман кенгаши, туман ИИБ ҳамда маънавият - тарғибот маркази хамкорлигида тумандаги Мактабгача ва мактаб таълими бўлими тасарруфидаги 9-мактабгача таълим ташкилотида Ўзбекистон Республикаси Конституцияси қабул қилинган кун муносабати билан "Конституция-халкчил давлат, баркарор тараққиёт ва фаровон ҳаёт асоси" деб номланган тадбир ташкил этилди. Тадбирда туман Кенгаши депутати М.Тўйчиева ҳамда туман ИИБ хотин-қизлар билан ишлаш бўйича маъсул ходими Г.Жалоловалар томонидан янги қабул қилинган конституциянинг моддалари юзасидан тушунчалар берилди.