"Ўзбекистон 2030" стратегиясининг 1.2. Аҳоли саломатлигини таъминлаш бўйича ислоҳотларни амалга ошириш, аҳолига бирламчи тиббий хизматларни янада яқинлаштириш борасида белгиланган мақсадларни амалга ошириш мақсадида "Нурафшон" МФЙ да “Соғлом аёл керак ҳаётга” лойиҳаси асосида тиббий кўрик ташкил этилди.
Халқ депутатлари Бўстон туман Кенгаши депутати Дилмуроджон Эргашев ташаббуси билан "Ўзбекистон 2030" стратегиясининг 1.2. Аҳоли саломатлигини таъминлаш бўйича ислоҳотларни амалга ошириш, аҳолига бирламчи тиббий хизматларни янада яқинлаштириш борасида белгиланган мақсадларни амалга ошириш мақсадида "Нурафшон" МФЙ да “Соғлом аёл керак ҳаётга” лойиҳаси асосида тиббий кўрик ташкил этилди. Тиббий кўрикдан 45 нафар аёллар хамда 42 нафар болалар ўтказилиб, 3 нафар аёллар ҳамда 2 нафар болаларга даволаниши учун йўлланмалар берилди.