Бўстон туманида "Яшил макон" умуммиллий лойиҳаси
Бўстон туманида "Яшил макон" умуммиллий лойиҳаси доирасида мевали, манзарали дарахтларни экиш, туманимизни обод, кўркам туманга айлантириш мақсадида кўчатлар экиш ойлиги ташкил этилди. Тадбирда тумандаги барча корхоналар, ташкилотлар рахбарлари хамда махалла фуқаролар йиғинлари раислари иштирок этдилар. Давлатимиз рахбари томонидан "Яшил макон" умуммиллий лойихаси доирасида белгилаб берган вазифалар хақида Тадбирда туман хокими С.Носирова хамда Ўзбекистон ХДП Бўстон туман кенгаши раиси М.Тўйчиевалар иштирокчиларга Президентимизнинг 30.12.2021 йилдаги “Республикада кўкаламзорлаштириш ишларини жадаллаштириш, дарахтлар муҳофазасини янада самарали ташкил этиш чора-тадбирлари тўғрисида”ги ПФ-46-сон Фармони билан бутун мамлакат миқёсида "Яшил макон" умуммиллий лойиҳаси татбиқ этиш юзасидан тушунчалар бердилар.