Seminar ishtirokchilari jasoratli va mehnatkash ayol — Shakarjon Xo’janiyozovaning uy muzeyini borib ko‘rdi
Seminar ishtirokchilarining keying manzili Beruniy mahallasida joylashgan tayyor trikotaj mahsulotlari ishlab chiqaruvchi “Inflow” MCHJ hamda ip-kalava ishlab chiqarishga ixtisoslashgan “Kobotex” MCHJ korxonalari bo‘ldi.
Xalq deputatlari Bekobod tumani Kengashi huzurida Yoshlar maslahat guruhi bilan suhbat
Yoshlarga oid davlat siyosatini amalga oshirish, yoshlarning ijtimoiy-siyosiy faolligini qo‘llab-quvvatlash, yoshlar masalalariga doir qaror loyihalarini ishlab chiqish hamda muhokama qilishda faol ishtirok etish, yoshlarga doir masalalar yuzasidan takliflar ishlab chiqish, bu borada tegishli Хalq deputatlari Kengashi deputatlariga ko‘maklashish borasida O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati Kengashining 2025-yil 26-fevraldagi “Xalq deputatlari viloyat, tuman va shahar Kengashlari huzurida Yoshlar maslahat guruhini tashkil qilish to‘g‘risida”gi 102–V-sonli qaroriga muvofiq, Xalq deputatlari Bekobod tumani Kengashi huzurida tashkil etilgan Yoshlar maslahat guruhining asosiy maqsad va vazifalarini, Yoshlar maslahat guruhi a’zolarining huquq va majburiyatlarini, uni shakllantirish va faoliyatini tashkil etish, ustoz-shogird tamoyili asosida biriktirilgan deputatlar bilan ishlash tartibi bo‘yicha o‘tkazilgan suhbat jarayoni.