Seminar ishtirokchilari jasoratli va mehnatkash ayol — Shakarjon Xo’janiyozovaning uy muzeyini borib ko‘rdi
Seminar ishtirokchilarining keying manzili Beruniy mahallasida joylashgan tayyor trikotaj mahsulotlari ishlab chiqaruvchi “Inflow” MCHJ hamda ip-kalava ishlab chiqarishga ixtisoslashgan “Kobotex” MCHJ korxonalari bo‘ldi.
Xalq deputatlari Bekobod tumani Kengashiga 7-O‘zbekiston saylov okrugidan saylangan deputat Qodirova Iroda Zulqaynarovna O‘rikzor mahallasida boʻlib, mahalla faollari bilan uchrashdi. Mahallada reja boʻyicha amalga oshirilayotgan ishlar, yechimini kutayotgan muammolar, aholi tomonidan bildirilgan taklif va murojaatlarni oʻrgandi
Shu bilan birga yurtimizda energiya tejovchi texnologiyalarni joriy etish, quyosh panellarini o‘rnatish bo‘yicha qator qulayliklar yaratildi, I.Qodirova ham quyosh panellari xaqida ma’lumot berib uning afzalliklari xaqida gapirib fuqarolarga tushuncha berdi.
Bundan tashqari MFY da faoliyat olib borayotgan OShP da ham bo'lib, aholiga ko'rsatilayotgan tibbiy xizmat haqida o‘rganish o‘tkazdi. O'rganish jarayonida mavjud muammolar va takliflar tinglandi va ularni yechimini hal qilish bo'yicha takliflar berdi.