“O‘zbekiston – 2030” strategiyasi muhokama qilindi: Bag‘dod tumani hokimligida xalq deputatlari Bag‘dod tumani Kengashi deputatlari ishtirokida “O‘zbekiston – 2030” strategiyasini takomillashtirishning mazmun-mohiyati va amaliy ahamiyatiga bag‘ishlangan davra suhbati o‘tkazildi. Muhokamada aholi turmush darajasini oshirish, iqtisodiy barqarorlik, ijtimoiy sohalarni rivojlantirish va strategiya ijrosini joylarda samarali tashkil etish masalalari yuzasidan fikr almashildi.
29 декабр 2025
Xalq deputatlari Bag'dod tumani Kengashining yettinchi chaqiriq o‘n oltinchi sessiyasida quyidagi masalalar ko'rib chiqildi: 1. Bag‘dod tumanining 2026-yilgi mahalliy budjetini tasdiqlash to‘g‘risida. 2. 2026-yilda Bag‘dod tumanini kompleks ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirish dasturi to‘g‘risida. 3. Bag‘dod tumanida shaharsozlik hujjatlari ijrosi yuzasidan amalga oshirilgan ishlar to‘g‘risida. 4. O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2024-yil 16-dekabrdagi “Farg‘ona viloyatini ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirish hamda investitsiya va tadbirkorlik muhitini yanada yaxshilash chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi PQ-440-sonli qarori ijrosi bo‘yichatumanda amalga oshirilayotgan ishlar yuzasidan tuman hokimi G‘.Soliyev hisoboti to‘g‘risida. 5. Bag‘dod tumani 6-bosqich “Ayollar daftari”ga kiritilgan xotin-qizlar bilan mahallabay (shaxsbay) manzilli ishlash tizimi bo‘yicha amalga oshirilayotgan ishlar hamda yordam ko‘rsatilgan xotin-qizlarni “Ayollar daftari”ning 6-bosqichi ro‘yxatidan chiqarish to‘g‘risida. 6. Xalq deputatlari Bag‘dod tumani Kengashi kotibiyati xodimlarining mehnatiga haq to‘lash tizimini takomillashtirish to‘g‘risida. 7. Xalq deputatlari Bag‘dod tumani Kengashi raisini saylash uchun siyosiy partiyalar vakillari guruhini tashkil etish va uning tarkibini tasdiqlash to‘g‘risida. 8. Xalq deputatlari Bag‘dod tumani Kengashi raisini saylash to‘g‘risida.
18 декабр 2025
Xalq deputatlari Bag‘dod tumani Kengashining Ijtimoiy soha, yoshlar siyosati, madaniyat va sport masalalari bo‘yicha doimiy komissiyasi majlisi bo’lib o’tdi. Deputatlar tomonidan “Ayollar daftari”ga kiritilgan xotin-qizlar ko‘rsatilgan yordamlar va ularni ro‘yxatidan chiqarish bo’yicha fikr mulohazalar bildirilib, kun tartibidagi masala tuman Kengashining navbatdagi sessiyasida ko’rib chiqilishi bir ovozdan tasdiqlandi.
12 декабр 2025
Xalq deputatlari Bag‘dod tumani Kengashining “Mahalliy budjet, tadbirkorlikni rivojlantirish va iqtisodiy islohotlar masalalari bo‘yicha doimiy komissiyasi”ning navbatdagi yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi. Unda tumanning 2026-yilga mo‘ljallangan mahalliy budjeti dastlabki tarzda ko‘rib chiqildi. Yig‘ilish davomida kelgusi yilda budjet daromad va xarajatlari prognozi, ijtimoiy soha va infratuzilma uchun ajratiladigan mablag‘lar, tadbirkorlikni rivojlantirishni qo‘llab-quvvatlashga qaratilgan yo‘nalishlar bo‘yicha mutasaddilar hisoboti tinglandi. Komissiya a’zolari har bir yo‘nalish bo‘yicha taklif va tavsiyalarini bildirdi. Shuningdek, majlis kun tartibida tuman hududida shaharsozlik hujjatlari ijrosi masalasi ham ko‘rib chiqildi. Bunda aholi punktlari bosh rejalarining yangilanishi, qurilish jarayonlarining belgilangan tartiblarga muvofiqligi hamda yangi obyektlarning hududiy rivojlanish konsepsiyasiga mosligi yuzasidan amalga oshirilgan ishlar tahlil qilindi. Yig‘ilish yakunida komissiya a’zolari muhokama qilingan masalalar bo‘yicha tegishli qarorlar qabul qilindi