Hokim yordamchisi faoliyati o‘rganildi.
imgXalq deputatlari Bekobod shahar Kengashi deputatlari Gulzira Sharipova va Sayyora Ergasheva tashabbusi bilan "O‘zbekiston" mahalla fuqarolar yig‘inidagi hokim yordamchisi tomonidan amalga oshirilayotgan ishlar samaradorligi, aholini kambag‘allikdan chiqarish ishlari yuzasidan suhbat o‘tkazildi.
imgXalq deputatlari Bekobod shahar kengashi deputati, “Adolat” SDP shahar kengashi raisi G.Sharipova va "Madaniyat" MFY xotin-qizlar faoli D.Jo‘rayeva hamkorligida mahalladagi xotin-qizlar uchun huquqiy mavzuda davra suhbati tashkil qilindi.
img“O‘zbekiston – 2030” strategiyasining asosiy yo‘nalishlari, uning amaliy ahamiyati hamda strategiyada belgilangan vazifalarni joylarda samarali amalga oshirish masalalariga alohida e’tibor qaratildi.
imgXalq deputatlari Bekobod shahar Kengashi deputati Zamira Turdibekova tomonidan O‘zbekiston mahallasida sayyor qabul tashkil qilindi.
04 феврал 2026
imgXalq deputatlari Bekobod shahar kengashining deputati U.Abdunazarov Prezident Murojaatnomasida ilgari surilgan ijtimoiy-iqtisodiy islohotlar, aholi farovonligini oshirish, ta’lim sifatini yuksaltirish hamda mahallalarda sog‘lom ijtimoiy muhitni mustahkamlashga qaratilgan vazifalar atroflicha tushuntirildi.
imgO‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning Oliy Majlis va O‘zbekiston xalqiga yo‘llagan Murojaatnomasi hamda “O‘zbekiston – 2030” strategiyasida belgilangan ustuvor vazifalar ijrosini ta’minlash, ushbu muhim hujjatlarning mazmun-mohiyati va amaliy ahamiyatini keng jamoatchilikka yetkazilmoqda.
imgXalq deputatlari Bekobod shahar kengashining deputati R.Qayumov shahardagi 3-sonli maktabgacha ta’lim tashkilotida tarbiyalanuvchilar uchun yaratilgan shart-sharoitlar va qulayliklar bilan tanishdi.
imgXalq deputatlari Bekobod shahar Kengashining raisi J.Dushabayev tomonidan shahar Kengashining doimiy komissiya raislari va shahardagi siyosiy partiya rahbarlari ishtirokida Oliy Majlis Senatida Xalq deputatlari tuman, shahar Kengashlari raislari hamda hokimlar uchun 29-31-yanvar kunlari tashkil etilgan o‘quv seminari yakuni bo‘yicha davra suhbatini tashkil etildi.
imgXalq deputatlari Bekobod shahar Kengashi deputati G.Sharipova tomonidan shahar davlat xizmatlari va FHDYo organlarida fuqarolarga xizmat ko‘rsatish holati o‘rganildi.