Qashqadaryo viloyati Kengashi deputatlaridan iborat delegatsiya Zomin tumaniga tashrif buyurdi.
Zomin tumanida o‘tkazilgan uchrashuvda Qashqadaryo viloyati Kengashi deputatlari va Zomin tumanidagi deputatlar o‘rtasida tajriba almashish bo‘yicha kichik majlislar tashkil etildi. Tadbir davomida, tuman va viloyat rahbarlari o‘zaro fikr almashib, mahalliy boshqaruv tizimining samaradorligi, ijtimoiy va iqtisodiy rivojlanishdagi o‘rinlari haqida so‘z yuritishdi. Bunday uchrashuvlar, viloyat va tuman o‘rtasidagi o‘zaro aloqalarni mustahkamlashga, turli sohalarda hamkorlikni kengaytirishga xizmat qiladi.
Tadbir davomida delegatsiya a’zolariga Zomin tumanining turistik salohiyatini namoyish etish maqsadida ekskursiya tashkil qilindi. Ekskursiya davomida, Qashqadaryo viloyati Kengashi deputatlari Zomin tumanidagi osma dor yo‘li va osma ko‘prik kabi muhim infratuzilma ob’ektlari bilan tanishdi. Ushbu ob’ektlar, nafaqat tumanning transport infratuzilmasini yaxshilash, balki turizm sohasida sezilarli o‘sish keltirish imkoniyatiga ega.
Zomin tumani, o‘zining turistik salohiyati bilan ajralib turadi. Osma dor yo‘li va osma ko‘prik kabi noyob inshootlar, Zominni nafaqat viloyat, balki respublika darajasida ham e’tiborga sazovor joyga aylantirgan. Shuningdek, ushbu inshootlar aholi va sayyohlar uchun xavfsiz va qulay transport aloqalarini ta’minlaydi.
Tashrifning yakunida, delegatsiya a’zolari Zomin tumanining xotira maydoni bilan tanishishdi. Ushbu maydon, hududning tarixiy merosini saqlash va yosh avlodlarga o‘rgatish maqsadida tashkil etilgan. Xotira maydoni nafaqat tarixiy ahamiyatga ega, balki xalqning mardligi va jasoratini yod etish uchun muhim markaz hisoblanadi.