“Ўзбекистон Халқ Демократик Партиясининг энг фаол депутати” кўрик-танлови ўтказилди.
Ўзбекистон ХДП томонидан Халқ депутатлари Бўстон туман Кенгашидаги партия гуруҳи аъзолари ўртасида “Ўзбекистон Халқ Демократик Партиясининг энг фаол депутати” кўрик-танлови ўтказилди. Кўрик танловда "Аҳоли муаммосини ҳал этишнинг энг самарали йўли", "Сиёсий ҳозиржавоблик" ҳамда "Эркин мавзу" шартлар бўйича Ўзбекистон ХДП томонидан Халқ депутатлари туман Кенгашидаги партия гуруҳи аъзолари ўртасида қизғин баҳс ва кўтаринки руҳда ўтказилди. Кўрик танловда 12 нафар депутатлар иштирок этиб, Халқ депутатлари Бўстон туман Кенгашига 7-Маориф-Сайлов округидан депутат Саримсоқова Манзурахон 1-ўринни, 18-"Сарбон" сайлов округидан депутат Исроилов Умиджон 2-ўринни,14-"Гулистон сайлов округидан депутат Эргашев Дилмуроджон 3-ўринни эгалладилар. Ғолиблар вилоят босқичида қатнашиш учун йўлланмани қўлга киритдилар.