Ishtixon tumani Kengashi deputati tomonidan ichki sug‘orish tarmoqlari mavsumga tayyorlanmoqda.
O‘zbekiston Respublikasi Prezident Shavkat Mirziyoyev raisligida 2023-yil 29-noyabr kuni o‘tkazilgan videoselektor yig‘ilishida sug‘orish tarmoqlarida suv yo‘qotishlarini keskin kamaytirish maqsadida 2024-yil “kanallarni betonlash bo‘yicha zarbdor yil” deb e’lon qilindi.
Shu munosabat bilan Xalq deputatlari Ishtixon tumani Kengashi deputati F.Abdurazzaqov tashabbusi bilan Ishtixon tumani Qaychili MMTP ga qarashli Mirzamitanlik ikki qahramon dalasi fermer xo‘jaligida ariqlarni betonlashtirish va barcha ariq, zovurlarni to‘liq tozalash asosida ishlari qizg‘in davom etmoqda.
Bunday ishlardan ko‘zlangan maqsad ariqlarni qazish hamda suvni ortiqcha isrof qilishni oldini olishdan iborat.
Tuman Kengashi deputati F.Abdurazzaqovning aytishicha tumanda qishloq xo‘jaligi sohasida kuz-qish mavsumida amalga oshiriladigan shudgorlash va ariqlarni qazish ishlari hamda suvni ortiqcha isrof qilishni oldini olish maqsadida olib borilayotgan ichki ariqlarni betonlashtirish ishlari jadal sur’atda davom etmoqda.