Xalq deputatlari Ishtixon tumani Kengashi deputati A.Rabbimov “Minglar” mahalla fuqarolar yig‘inidagi 55-umumiy o‘rta talim maktabi o‘quvchilarining ota-onalari bilan uchrashuv o‘tkazdi.
Uchrashuvda Xalq deputatlari Ishtixon tumani Kengashi deputati A.Rabbimov ota-onalarga yoshlar xalqimizni, bizni asosiy tayanchimiz va suyanchimiz ekanligi, boshlab qo‘ygan ishlarimizni ertangi davomchilari va egasi ekanligi. Zamonaviy bilim olgan, ilg‘or kasb-hunarni, xorijiy tillarni puxta egallagan farzandlar nafaqat o‘z oilasini balki mamlakatni ham boshqarishi uchun ham bugungi maktab bitiruvchilarini Oliy ta’lim muassasalarida kelgusida o‘qishlarini davom ettirishlariga e’tibor nafaqat ota-onalarni balki maktabni ham, Hukumatni ham, davlatni ham qiziqtiradigan masala bo‘lib qolayotganligini hamda bugungi maktab bitiruvchilarini ota-onalari bilan birikib, yoshlarni bir maqsadni o‘z oldilariga qo‘yishlari va shu maqsadga erishishlari uchun harakatlanishlariga yordam berishi kerakligi ekanliklarini tushintirib o‘tdi.