Xalq deputatlari Payariq tumani Kengashining navbatdagi 96-sessiyasi o‘tkazildi.
Sessiya kun tartibida O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2023-yil 31-yanvardagi “Oilaviy tadbirkorlikni rivojlantirish dasturlari doirasida aholining biznes tashabbuslarini qo‘llab-quvvatlashni yangi bosqichga olib chiqishga doir qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risida”gi PQ-39 sonli Qarori hamda O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2022-yil 28-yanvardagi “2022-2026-yillarga mo‘ljallangan yangi O‘zbekistonning taraqqiyot strategiyasi to‘g‘risida”gi PF-60-sonli Farmoni ijrosi, huquqbuzarliklar profilaktikasi holati, yo‘llarida harakatni tashkil etish, boshqarish va xavfsizlikni ta’minlash, fuqarolar murojaatlari va boshqa dolzarb masalalar muhokama qilindi.
Hududlarni 2024 yilning I choragida kompleks ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirish bo‘yicha “Yo‘l xarita”lari tasdiqlandi, shuningdek, sessiya davomida tuman Kengashi deputatlarining 2023-yilda amalga oshirgan faoliyatlari tanqidiy muhokama qilindi