️11-okrugi Xalq deputatlari Zangiota tuman Kengashi deputati Murodjon Turg‘unovning tashabbusi bilan 2025-yil 18-mart kuni Zangiota tumanida “Yashil makon” umummilliy loyihasi doirasida manzarali ko‘chatlar ekildi
Navro‘z shodiyonalari doirasida Zangiota tumani 11-okrugi deputati–Murodjon Turg‘unov tumanidagi qator xonadonlarga mehr ulashish aksiyasi o‘tkazdi
Жорий йилни 20 март куни Зангиота тумани Эшонгузар МФЙ Шарк юлдузи 3-тор кўчасида 18-округ депутати Ф. Раджапованинг сайхаракати ва хомийлиги орқали ички кўча асфальт қилинди
Joriy yilning 14-mart kuni xalq deputatlari Zangiota tumani deputati M.Qoraxo‘jayev “Shodlik” MFY faollari bilan mahalladagi muammolar bo‘yicha uchrashdi
Joriy yilning 15 mart kuni Zangiota tumani 6-saylov okrugi deputati T.Xoliqov tomonidan “Madaniyat", “Dehqonobod”, “Ibrat” mahallalarida o‘z faoliyatlari to‘g‘risida saylovchilariga axborot berdi
Бугун 10 март куни Назарбек 13-округи депутати А.Кудайбергенова Аҳилобод, Қиргузар ва М.М.Ҳоразмий МФЙ тадбиркорлари билан учрашди
Joriy yilning 26-fevral kuni "Siyosatchi ayollar kulubi" ochilishi bo‘lib o‘tdi. Bunda O‘zMTD Partiyasidan saylangan 8-okrug deputati Nilufar Muxitdinova ishtirok etdi
Joriy yilning 26-fevral kuni "Siyosatchi ayollar kulubi" ochilishi bo‘lib o‘tdi. Bunda O‘zMTD Partiyasidan saylangan  8-okrug deputati  Nilufar Muxitdinova  ishtirok etdi.
“Siyosatdagi ayollar: O‘zbekiston tajribasi va global tendensiyalar” mavzusida davra suhbati  bo'lib o'tdi.
Har jabhada ayollarning orni va roli beqiyosdir bundan korinib turibdiki ayollarimiz  oila va jamiyatdan tashqari siyosatda ham oz orinlarini egallaydilar.