️11-okrugi Xalq deputatlari Zangiota tuman Kengashi deputati Murodjon Turg‘unovning tashabbusi bilan 2025-yil 18-mart kuni Zangiota tumanida “Yashil makon” umummilliy loyihasi doirasida manzarali ko‘chatlar ekildi
Navro‘z shodiyonalari doirasida Zangiota tumani 11-okrugi deputati–Murodjon Turg‘unov tumanidagi qator xonadonlarga mehr ulashish aksiyasi o‘tkazdi
Жорий йилни 20 март куни Зангиота тумани Эшонгузар МФЙ Шарк юлдузи 3-тор кўчасида 18-округ депутати Ф. Раджапованинг сайхаракати ва хомийлиги орқали ички кўча асфальт қилинди
Joriy yilning 14-mart kuni xalq deputatlari Zangiota tumani deputati M.Qoraxo‘jayev “Shodlik” MFY faollari bilan mahalladagi muammolar bo‘yicha uchrashdi
Joriy yilning 15 mart kuni Zangiota tumani 6-saylov okrugi deputati T.Xoliqov tomonidan “Madaniyat", “Dehqonobod”, “Ibrat” mahallalarida o‘z faoliyatlari to‘g‘risida saylovchilariga axborot berdi
Халқ депутатлари Зангиота тумани Кенгаши 17-округи депутати Ф.Раджапова Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Сенати Кенгашининг 2025 йил 14 январдаги “Ҳудудларни ривожлантириш ҳамда аҳоли муаммоларини ҳал этишда маҳаллий Кенгашлар депутатлари ва сенаторларнинг “маҳалла еттилиги” билан ўзаро ҳамкорлигини янада кучайтириш чора-тадбирлари тўғрисида”ги КҚ-35-V-сонли Қарорини ижроси юзасидан тумандаги "Ўратепа" МФЙ "маҳалла еттилиги" билан хамкорликда фуқаролар билан уйма уй юриб суҳбатлашмоқда
Жорий йилнинг 14 март куни туман Мактабгача ва мактаб таълими бўлими тасарруфидаги 14-сонли умумтаълим мактабида Халқ депутатлари туман Кенгаши, ХДП партияси 15-округ депутати К.Мамурова томонидан вилоят депутати Н.Шек ва спорт бўйича жаҳон чемпионлари билан учрашув ўтказди
Бугун 10 март куни Назарбек 13-округи депутати А.Кудайбергенова Аҳилобод, Қиргузар ва М.М.Ҳоразмий МФЙ тадбиркорлари билан учрашди
Жорий йилни 7 март куни 6-сайлов округ депутати Т.Холиқов, Қиргузар маҳалласида яшовчи 103 ёшни қаршилаган меҳнат қаҳрамони, Асия она Башированинг хонадонига Тошкент вилояти ҳокими З.Т.Мирзаевнинг байрам табриги ва совғаларини топшириш учун Тошкент вилояти ҳоким ўринбосари билан ташриф буюришди
Biz zo'ravonlikka qarshimiz!
Mamlakatimizda huquqbuzarliklar profilaktikasi bo‘yicha kompleks chora-tadbirlar, xususan, aholining huquqiy ongi va madaniyatini yuksaltirish, bu borada davlat organlari va fuqarolik jamiyati institutlarining hamkorligini takomillashtirish maqsadida keng ko‘lamli islohotlar amalga oshirilmoqda
Jumladan, Xalq deputatlari Ishtixon tumani Kengashi deputatlari N.Kiyamov hamda M.Umirova birgalikda tumanimizdagi 4-umumta’lim maktabida “Biz zo‘ravonlikka qarshimiz” mavzusida davra suhbati tashkil etildi. Tadbirda bolalarga nisbatan zo‘ravonlik va tazyiqlarga qarshi kurash borasida amalga oshirilayotgan ishlar xususida batafsil to‘xtalib o‘tishdi.
“Biz zo‘ravonlikka qarshimiz” mavzusida davra suhbatida mavzuga aloqador masalalar muhokama qilindi. Oilalar, mahallalar hamda turli tashkilotlardan noxush holatlarning oldini olish uchun nimalarga e’tibor qaratish zarurligi haqida so‘z bordi.
Shuningdek, Bosh Qomusimiz hamda qonunlardagi xotin-qizlar huquqlarining kafolatlari, ularni qo‘llab-quvvatlashning huquqiy asoslari xususida to‘xtalib o‘tildi. Bundan tashqari, xotin-qizlarga nisbatan zo‘ravonliklarning oldini olish, tazyiq va zo‘ravonlikka uchragan ayollarni himoya qilish borasida hamkorlikda amalga oshiriladigan ishlar haqida tavsiyalar berildi.
Davra suhbati savol-javob va bahs-munozaralar ostida qiziqarli o‘tdi.