Xalq deputatlari Angren shahar kengashi deputati Ne’mat Dushayev tomonidan Qorabog‘ mahallasida joylashgan ta’lim muassasalarining qish mavsumiga tayyorgarlik holati o‘rganildi.
📍 23-sonli umumta’lim maktabidagi (160 nafar o‘quvchi) 1660 m² maydonda isitish tizimi ishlaydi. Buning uchun uchta qozonxona (ko‘mir yoqiladigan) mavsumga taxt qilinib, 100 tonna ko‘mir zaxirasi yaratilgan.
📍 36-sonli umumta’lim maktabida (188 nafar o‘quvchi) 385 m² maydonni qamrab olgan isitish tizimi mavjud. Ikkita ikki konturli zamonaviy gaz qozoni o‘rnatilgan. Isitish tizimi mavsumga to‘liq tayyor holatda. Elektr ta’minoti barqaror bo‘lsa, qish davomida muammosiz faoliyat yuritishi kutilmoqda.
✅ Tavsiyalar: isitish tizimlarini sinovdan o‘tkazish; mavsumiy o‘t yoquvchilarni ishga qabul qilish jarayonini jadallashtirish
📌 Deputat nazorati doirasida bunday o‘rganishlar davom ettiriladi va ta’lim muassasalarida qish mavsumini xavfsiz va samarali o‘tkazish uchun barcha zarur choralar ko‘rilishi ta’minlanadi.