🔹“Адолат” СДП Ширин шаҳар Кенгаши раиси Шахзод Дилшодов Халқ депутатлари Ширин шаҳар Кенгаши депутати Насиба Алимова билан биргаликда“Коррупцияга қарши курашиш” ойлиги доирасида “Бўлажак кадрларни ҳалоллик вакцинаси билан эмлаш – давр талаби” мавзусида Ширин энергетика техникуми талбалари иштирокида тарғибот тадбири ўтказилди.
🔹Коррупция - тараққиёт кушандаси, хавфсизликка таҳдид туғдирувчи жиноят .Оддий мисол сифатида, ёшларга таълим берувчи муассасалардаги коррупцион ҳолатларнинг учраб туриши, уларнинг истеъдодини, иқтидорини тўла намоён қилишларига тўсқинлик қилиб, уларда давлатга ва жамиятга нисбатан салбий қарашларнинг шаклланишига олиб келади.
🔹Тадбирда иштирок этганлар томонидан коррупцияга қарши курашишда муросасиз бўлиш ва “Ҳалоллик вакцинаси” ҳақида ёшлар ўртасида кенгроқ тушунтириш ишларини олиб бориш лозимлиги таъкидланди.