“Uch avlod uchrashuvi” va ma’naviy-ma’rifiy tadbirlar o‘tkazildi.
Sariosiyo tumani “Yangi O‘zbekiston” istirohat bog‘idagi Ma’naviyat maskanida Xalq deputatlari Sariosiyo tumani Kengashi deputati,“Nuroniy” jamg‘armasi Sariosiyo tuman bo‘limi raisi, S.Qosimov, tuman Ichki ishlar bo‘limi boshlig‘i o‘rinbosari F.Mahmudov, Respublika Ma’naviyat va ma’rifat markazi tuman bo‘linmasi xodimlari bilan ishtirokida “Bugungi kuning qadri” shiori ostida “Uch avlod uchrashuvi” ma’naviy-ma’rifiy tadbiri o‘tkazildi.
Uchrashuvda, so‘z olganlar uzoq yillik mazmunli hayoti va mehnat faoliyati davomida to‘plagan boy tajribalari, xizmat davridagi o‘ziga xos qiyinchiliklar va mashaqqatlar haqida so‘zlashib, bugungi kunda hukumatimiz tomonidan nuroniylar qolaversa ichki ishlar organlari xodimlari uchun yaratilayotgan shar-sharoitlardan oqilona foydalanish kerakligi, el-yurt ravnaqi yo‘lida mamlakatimiz rahbariga yaqin ko‘makchi, kamarbasta bo‘lish lozimligi ta’kidlab o‘tdilar.