Халқ депутатлари Шўрчи тумани Кенгаши депутатларидан иборат Ишчи гуруҳ аъзолари ижтимоий-иқтисодий соҳа объектлари фаолияти билан яқиндан танишмоқда.
Айникунларда Халқ депутатлари Шўрчи тумани Кенгаши депутатларидан иборат Ишчи гуруҳ аъзолари Оққўрғон, Кушон, Эгарчи маҳаллаларида бўлиб, ижтимоий-иқтисодий соҳа объектлари фаолияти билан яқиндан танишмоқда.
Дастлаб, депутатлар Оққўрғон, Кушон, Эгарчи маҳаллаларида ўрганишлар олиб борди. Мазкур жараёнда ижтимоий-иқтисодий соҳа объектларининг иссиқлик таъминоти , шунингдек, Ишчи гуруҳ аъзолари тумандаги Оққўрғон, Кушон, Эгарчи маҳаллаларида қурилиш-бунёдкорлик ишлари билан ҳам яқиндан танишди.
Депутатлар томонидан қурилиш ишлари кўздан кечирилиб, биринчи галда сифатга алоҳида эътибор бериш, ногиронлиги бўлган шахслар учун махсус мосламалар ўрнатиш бўйича тегишли тавсиялар берилди.
Ҳудуддаги ўрганишлар давом этмоқда.