Deputat tomonidan mahalla yettiligi hamkorligida mahalladagi muammolar o‘rganildi.
ДЕПУТАТ УЧРАШУВИ
Депутат маҳалла еттилиги билан учрашди.
Гулистон шаҳар “МАДАНИЯТ" МФЙда Халқ депутатлари Гулистон шаҳар Кенгаши депутати М.Бекташева маҳалла еттилиги вакиллари билан учрашди. Мулоқот давомида аҳоли муаммолари ва уларни ҳал этиш йўллари муҳокама қилинди.Депутат М.Бекташева еттилик вакиллари билан аҳоли мурожаатлари ва таклифлари асосида манзилли ўрганиш ишларини олиб борди. Ўрганиш давомида А.Темур кучасидаги 53 уйда канализация тизими мутлок ишламаслиги чикинди сув ва ахлатлар ахоли яшаётган Уй ертуласига тушаётганлиги куланса хилд хавони бузаётгани,Мирзаев кучасининг охирига 500 метрига асфальт ёткизилмаган,А.Темур кучасининг бошида ичимлик суви кувири ёрилган сув йулга окиб чикмокда ,Отажонов кучасида дренажлар тулиб тошиб йулга окиб чикмокда ва шу каби бошқа мурожаатлар кўтарилди. Депутат учрашув якунида ҳар бир мурожаатга алоҳида эътибор қаратиб, айрим масалаларнинг ечими юзасидан тегишли ташкилотларга сўровлар юборилишини маълум қилди.