🥗 Ishtixon tumanida sog‘lom ovqatlantirish tizimini o‘rganish bo‘yicha ishchi guruh faoliyati yo‘lga qo‘yildi
Ishtixon tumanida ta’lim muassasalarida o‘quvchilarni autsorsing usulida sog‘lom ovqatlantirish tizimini tashkil etish jarayonlarini chuqur o‘rganish maqsadida ishchi guruhi tarkibi tuzildi.
Mazkur ishchi guruhga Xalq deputatlari Samarqand viloyati Kengashi deputati rahbarligida Xalq deputatlari Ishtixon tumani Kengashi deputatlari, Sanitariya-epidemiologiya osoyishtalik markazi, Maktabgacha va maktab ta’limi, Xalq deputatlari Ishtixon tumani Kengashi qoshidagi Ekspert guruh vakillari hamda jamoatchilik a’zolari jalb etildi.
🔹Ishchi guruhning asosiy vazifalari quyidagilardan iborat:
Autsorsing asosida faoliyat yuritayotgan tashkilotlarning ish jarayonini o‘rganish;
Taomnomalar sifati, gigiyena qoidalariga rioya etilishi, ovqat tayyorlash sharoitlarini tahlil qilish;
Bolalarning sog‘lom ovqatlanishi, vitamin va kaloriya me’yorlariga amal qilinishini tekshirish;
Mavjud muammolarni aniqlab, ularni bartaraf etish bo‘yicha taklif va tavsiyalar ishlab chiqish.
📋Ishchi guruh tomonidan o‘tkaziladigan o‘rganishlar natijasida ta’lim muassasalarida sog‘lom ovqatlantirish tizimini yanada takomillashtirish, bolalar salomatligini mustahkamlash hamda ota-onalar ishonchini oshirishga xizmat qiluvchi amaliy chora-tadbirlar belgilanadi.
✅Ushbu tashabbusning asosiy maqsadi — o‘quvchilarga to‘yimli, xavfsiz va sifatli taomlarni taqdim etish orqali ularning sog‘lom o‘sishiga, o‘qishga bo‘lgan qiziqishi va samaradorligini oshirishga ko‘maklashishdir.