Ovqatlantirishni tashkil etish bo‘yicha jamoatchilik nazorati o‘rnatildi
Pastdarg‘om tumanida тa‘lim muassasalarida bolalarni sog‘lom va to‘yimli ovqatlantirishni autsorsing usulida tashkil etish maqsadida amaliy ishlar davom etmoqda.
️Хalq deputatlari tuman Kengashi deputatlari tashabbusi bilan ishchi guruh tuzilgan bo‘lib, unga ekspert guruhi a‘zolari, xalq ta‘limi, sanitariya-epidemiologiya xizmati, OAV vakillari va boshqa tegishli tashkilot vakillari jalb etilgan.
️Mazkur ishchi guruh tomonidan 10-, 30-, 34-, 16-, 62-sonli DMTTlarida o‘rganish ishlari olib borildi.
️ Tahlillar davomida bog‘cha yoshidagi bolalarning sog‘lom ovqatlanishi, kuz-qish mavsumiga tayyorgarlik holati, оshxona va sanitariya-epidemiologik holat o‘rganildi.
️O‘rganish natijalariga ko‘ra, aniqlangan kamchiliklar yuzasidan tegishli tavsiyalar berildi. Shuningdek, ta‘lim muassasalarida bolalar uchun xavfsiz, sog‘lom va barqaror ovqatlanish tizimini yo‘lga qo‘yish borasida aniq vazifalar belgilab olindi.