Xalq deputatlari tuman kengashidagi O‘zbekiston XDP deputatlik guruxining navbatdagi majlisi
Namangan tumanida partiya guruxi majlisida muhim masalalar muhakama etildi .Kelgusida partiya elektorati manfaatlarini himoya qilish va ularni qo‘llab quvvatlashni manzilliligini ta’minlash hamda doimiy ravishda amalga oshirish asosiy vazifa etib belgilandi. Joriy yil 17 yanvar kuni Xalq deputatlari tuman kengashidagi O‘zbekiston XDP deputatlik guruxining navbatdagi majlisida o‘tgan 2025 “Atrof muhitni asrash va yashil iqtisodiyot yili” da deputatlik guruxi tomonidan partiya saylovoldi dasturida belgilangan vazifalarni ijrosi yuzasidan deputatlik guruxi rahbari Umidjon Soliyev xisobot berdi Hisobotda qayd etildiki o‘tgan 2025 yilda deputatlik guruxi tomonidan samarali ishlar amalga oshirilgan. Jumladan, partiya elektorati manfaatlari himoya qilish hamda ularni qo‘llab quvvatlashga qaratilgan muhim masalalar muhokama qilingan. Partiyaning Saylovoldi Dasturida belgilangan maqsadlarini amalga oshirish bo‘yicha 2025 yilga mo‘ljallangan amaliy Xarakat Dasturida belgilangan vazifalarni ijrosi yuzasidan partiya guruxida 3 ta masala muhokama etilgan.Shuningdek, partiya guruhi tashabbusi bilan partiya elektorati manfaatlari bilan bog‘liq 10 dan ortiq masalalar partiya guruhi majlislarida muhokama etilgan. Muhokama etilgan masalalar xalq deputatlari tuman kengashining tegishli doimiy komissiyalarida muhokama etilgan va belgilangan tartibda sessiya muhokomalari kiritilgan. Joriy yilda partiya guruhi tomonidan 8 marotaba mansaabdor shaxslarni xisobotlari eshitilib jiddiy muhokamalar qilingan, elektorat manfaatlari bilan bog‘liq masalalar ko‘tarilgan va ijrosi nazoratga olingan. 2025 yil “Atrof muhitni asrash va yashil iqtisodiyot yili” da partiya guruxi a’zolari tomonidan xududlarda 20 ortiq saylovchilar bilan uchrashuvlar tashkil etilib faoliyatlari yuzasidan saylovchilarga hisobotlar berilgan.Shuningdek,qonunchilikka kiritilayotgan o‘zgarishlar, qabul qilingan qonunlarni mazmun mohiyatini targ‘ib qilish maqsadida 38 marotaba turli uchrashuvlar tashkil etilgan.Partiya guruxi a’zolari tomonidan xududlarda olib borilgan o‘rganishlar va taxlillardan kelib chiqib mamlakatimiz qonunchiligiga 8 ta takliflar berilgan . Majlisda 2026 “Maxallani rivojlantirish va jamiyatni isloh qilish” yilida deputatlik guruxining yillik ish rejasi tasdiqlandi va faoliyatidagi aniq vazilar belgilandi. Partiyadan saylangan deputatlarning xudadlarida deputatlik qabullarini tashkil etish, axolini tashvishga solayotgan muammolar va xududlardagi dolzarb ahamiyatga ega bo‘lgan masalalarga alohida e’tibor qaratish, deputatlik so‘rovi institutidan samarali foydalanish, targ‘ibot tashvikot ishlarini samarai yo‘lga qo‘yish, partiya saflarini kengaytirish,xududiy dasturlarni ijrosini nazoratga olish va boshqa muhim masalalar yuzasidan tegishli qaroralar qabul qilindi.Shuningdek, yangi ish o‘rinlarini yaratish,extiyojmand axolini ijtimoiy himoya qilish va qo‘llab quvvatlash,ularga ajratilayotgan mablag‘larni xaqqoniyligi nazorat qilishda deputatlarni faol ishtirokini ta’minlashga oid vazifalar belgilandi.