“Ta’lim uchun qulay muhit” dasturi
🔹O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2023-yil 11-sentabrdagi “O‘zbekiston — 2030” strategiyasi to‘g‘risida PF-158-sonli Farmonida umumiy
o‘rta ta’lim tizimida “Ta’lim uchun qulay muhit” dasturini amalga oshirish doirasida maktab va maktabgacha ta’lim tizimini yangi bosqichga olib chiqish nazarda tutilgan. Xalq deputatlari Farg‘ona viloyati Kengashi deputati Muqimjon Dexqonov, Uchko‘prik tumani Kengashi deputatlari Laziz Turanov, Voxidjon Axmedov, Xasanboy Mamadaliyev va O‘zXDP tuman kengashi raisi Zamiraxon Darvisheva “Ta’lim uchun qulay muhit” dasturining
ijrosi doirasida 1 va 8-umumiy o‘rta ta’lim maktablari hamda 34-maktabgacha ta’lim tashkilotida toza ichimlik suvi va issiqlik ta’minoti, sanitariya-gigiena infratuzilmasining holati, shuningdek ko‘chat ekish, obodonlashtirish ishlarini qay darajada tashkil etilayotganligini o‘rgandilar. Aniqlangan kamchiliklar bo‘yicha tegishli tavsiyalar berildi.