Deputat saylov okrugidagi davolovchi markazni o‘rgandi va tibbiy xizmatlar sifatini yaxshilash bo‘yicha takliflar bildirdi
Xalq deputatlari Olmazor tumani Kengashi deputati Umida Fayziyeva o‘z saylov okrugidagi davolovchi markazga tashrif buyurdi. Tashrif davomida, deputat markazning joriy faoliyatini o‘rganib, aholiga ko‘rsatilayotgan tibbiy xizmatlar, moddiy-texnik holat va xodimlarning malakasi haqida batafsil ma’lumot oldi.
Deputat, sog‘liqni saqlash tizimining samaradorligini oshirish, markazda bemorlar uchun yanada qulay sharoitlar yaratish va xizmatlar sifatini yaxshilash borasida o‘z takliflarini taqdim etdi.
Tashrif davomida, klinika direktori va tibbiyot xodimlari bilan uchrashuvlar o‘tkazildi. Deputat, sog‘liqni saqlash tizimidagi muammolarni hal etishda, klinikaning moddiy-texnik bazasini mustahkamlash va xodimlar malakasini oshirish borasida o‘z takliflarini taqdim etdi.