O‘zXDP Jizzax shahar Kengashi deputatlik guruhi rahbari M.Imomov boshchiligidagi partiya deputatlik guruhi tomonidan joriy yilga mo‘ljallangan amaliy Harakat dasturidan kelib chiqib, jamoatchilik nazorati asosida O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2024-yil 29-noyabrdagi 408-sonli “Tibbiyot muassasalarini farmatsevtika mahsulotlari va tibbiy jihozlar bilan taʼminlash tizimini takomillashtirish chora-tadbirlari to‘g‘risida” gi qarori talablarining joylardagi ijrosi holati o‘rganib chiqildi.
Eʼtiborli jihati, o‘rganish yakunlari mutasaddi tashkilotlar ishtirokida dastlab, o‘rnatilgan tartibda partiya guruhi va tegishli doimiy komissiya yig‘ilishlarida muhokama etilgani holda, qaror talablari ijrosini to‘laqonli taʼminlash maqsadida Xalq deputatlari Jizzax shahar Kengashining navbatdagi sessiya yig‘ilishi muhokamasiga kiritish choralari belgilandi.