Ўзекистон Республикаси Президентининг 2025 йил 21 апрелдаги  “Корррупцияга қарши курашиш тизимини янада такомиллаштириш бўйича белгиланган устивор вазифалар ижросини самарали ташкил этишга доир чора-тадбирлар тўғрисида”ги  ПФ -71 Фармонининг тумандаги ижросини таъмилаш мақсадида, халқ депутатлари Ҳазорасп туман Кенгаши Котибияти ташаббуси билан  Ҳазорасп туман  тиббиёт бирлашмаси да “Коррупциянинг олдин олиш, Коррупциявий омилларни бартараф этиш” мавзусида амалий тадбир ташкил этилди. Тадбирда халқ депутатлари Хоразм вилоят Кенгаши депутатлари Гулнора Матмуротова, Дилдора Бабаджанова, халқ депутатлари Ҳазорасп туман Кенгаши раиси Сухроббек Қурёзов, халқ депутатлари Ҳазорасп туман Кенгаши Котибияти Мудири Машъал Ваисовлар иштирок қилиб, Туман тиббиёт бирлашмасига қарашли Шошилинч бўлимидаги иш фаолият хамда беморларга кўрсатилаётган бирламчи тиббий хизмат, шунингдек бўлимининг моддий-техник холати билан танишдилар.
Депутатлар томонидан Коррупцияга қарши курашиш ва коррупциявий омилларни бартараф этиш фаолиятини кучайтириш бўйича батафсил тушунтиришлар хамда керакли тавсия ва кўрсатмалар берилди.