Mahalla deputat e’tiborida!
Xalq deputatlari Jondor tumani Kengashi deputatlari faoliyatining eng muhim yo‘nalishlaridan bir bo‘lgan mahalla xotin-qizlar faoli tomonidan amalga oshirilgan ishlar samaradorligi holati bo‘lib, 5-Oydin saylov okrugidan saylangan deputat O.Muzaffarova tomonidan “Jamiya” MFY xotin-qizlar faoli R.Ergashevaning mehnat faoliyati o‘rganildi. 2025 yilda jami 100 nafar xotin-qizlar "Ayolla daftari"ga kiritilgan bo`lib, shundan 77 nafari ish bilan ta’minlangan, 23 nafariga turli xil ishtimoiy yordamlar ko’rsatilgan. O‘rganish davomida amalga oshirilgan ishlar bilan bir qatorda hamkor tashkilotlar bilan ishlash faoliyatidagi xato va kamchiliklar tanqidiy tahlil qilinib, joriy yilda “Ayollar daftari”ni shakllashtirishda va uning ijrosini ta’minlashda hamkor tashkilotlar bilan kelishib olish yuzasidan deputat o‘z tavsiyalarini berdi.