Oʻzbekiston Xalq demokratik partiyasi Taxiatosh tuman Kengashi raisi, Xalq deputatlari Taxiatosh tuman Kengashi deputati O‘z XDP guruhi rahbari D.Artikov  Taxiatosh tumani Naymanko‘l OFY dagi 50-Oiylaviy paliklinikada oʻrganish ishlari amalga oshirildi.
Oʻrganish jarayonida tibbiyot muassasasida, kanalizatsiya tez to‘lib qolishi, xojatxona eskirib ta'mirtalab holatga kelib qolganligi, hamda poliklinika tashqarisidagi devorlarning yo‘qligi,shuningdek, mavjud muammolar va ularning yechimlari atroflicha koʻrib chiqildi.
Tibbiyot xodimlari bilan muloqot davomida fuqarolarga sifatli va uzluksiz tibbiy xizmat koʻrsatish masalalari muhokama qilindi.Mazkur oʻrganish Prezident qarorida belgilangan vazifalarning joylardagi ijrosini taʼminlash, sogʻliqni saqlash tizimini yanada takomillashtirish hamda aholining salomatligini mustahkamlashga qaratildi.