Deputatlar bilan uchrashuv o‘tkazildi
️Bugun Xalq deputatlari Uchquduq tumani Kengashi deputati, tuman Kengashi kotibiyati mudiri M.Kamolova va tumandagi hamkor tashkilotlar xodimlari, mahalla faollari ishtirokida tuman maktabgacha va maktab ta’limi bo‘limiga qarashli 10-davlat maktabgacha ta’lim tashkilotida muassasa xodimlari bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
✅Uchrashuvda, M.Kamolova saylangan davridan e’tiboran fuqarolarni ijtimoiy qo‘llab-quvvatlash sohasida olib borgan ishlari, saylovchilar bilan o‘tkazilgan sayyor qabullar va ular tomondan kelib tushgan murojaatlarning yechimlari yuzasidan ma’lumotlar berdi.
davlat dasturi to‘g‘risida, “Kambag‘allikdan farovonlik sari” dasturi asosida amalga oshirilishi lozim bo‘lgan vazifalar to‘g‘risida hamda mamlakatimizda olib borilayotgan islohotlarning mamlakatimizda istiqomat qilayotgan insonlarning manfaatlariga xizmat qilayotganligi haqida va bu islohotlarning samarasi xalqimizning yanada farovon turmush tarzini ta’minlashga xizmat
qilayotganligi haqida batafsil tusuntirib o‘tildi. Shuningdek “Biz oilaviy ajrimlarga qarshimiz”, “Oila mustahkam qo‘rg‘on” mavzusida ishchi xodimlarga tushuntirish ishlari olib borildi.