Xalq deputatlari Sho'rchi tumani Kengashining Korrupsiyaga qarshi kurashish va xavfsizlik masalalari bo‘yicha doimiy komissiyasi yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi.
Bugun 2025-yil 14-yanvar kuni Xalq deputatlari Sho‘rchi tumani Kengashining navbatdagi yettinchi chaqiriq IV-sessiyasi kun tartibiga kiritilgan masalalar yuzasidan Korrupsiyaga qarshi kurashish va xavfsizlik masalalari bo‘yicha doimiy komissiyasining yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi.
Yig‘ilishda xalq deputatlari tuman Kengashi rahbari O.Mamashukurov, doimiy komissiyalarning raislari va a’zolari ishtirok etishdi.
Kun tartibida O‘zbekiston Respublikasining “Prokuratura to‘g‘risida”gi Qonuni talablari asosida, tuman prokuraturasining 2024-yil mobaynida amalga oshirilgan ishlar haqidagi hamda O‘zbekiston Respublikasining “Ichki Ishlar Organlari to‘g‘risida”gi Qonuni talablari asosida, tuman Ichki ishlar bo‘limi tomonidan 2024-yil mobaynida amalga oshirilgan ishlari yuzasidan hisobotlari eshitildi.
Yig‘ilishda deputatlar va mutasaddi rahbarlarning savol va takliflariga javob berildi. Yig‘ilish yakunida doimiy komissiya qarorlari qabul qilindi.